godło

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Jednostki nadrzędne:    

Ministerstwo Sprawiedliwości  

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

zamknij ×

UWAGA - ROZPRAWY W DNIACH: 13 MARCA - 30 KWIETNIA ZOSTAJĄ ODWOŁANE ZA WYJĄTKIEM SPRAW PILNYCH !!!

UWAGA - W okresie stanu epidemii Biura Podawcze przyjmują pisma adresowane do wszystkich sądów okręgu wrocławskiego.

BIURO PODAWCZE SĄDU OKRĘGOWEGO WE WROCŁAWIU CZYNNE JEST W GODZINACH: PN-PT 8:00-12:00
-> biuro.podawcze@wroclaw.so.gov.pl
-> biuro.podawcze@wroclaw-srodmiescie.sr.gov.pl (dla pism kierowanych do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieścia i Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Krzyków z wyłączeniem pism kierowanych do IV Wydziału Ksiąg Wieczystych)
-> ivksiegi.wieczyste@wroclaw-krzyki.sr.gov.pl

BIURO PODAWCZE SĄDU REJONOWEGO DLA WROCŁAWIA-FABRYCZNEJ CZYNNE JEST W GODZINACH: PN-PT 10:30-14:30
biuro.podawcze@wroclaw-fabryczna.sr.gov.pl

Uwaga : godziny urzędowania sądu:
od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do godz. 15.30


W związku z zaleceniami Ministerstwa Sprawiedliwości, które pozostaje w bieżącym kontakcie z Ministrem Zdrowia, informuję, że do dnia 30 kwietnia br. odwołane będą rozprawy zaplanowane w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu i sądach rejonowych okręgu wrocławskiego, z wyjątkiem spraw pilnych oraz odroczonych publikacji orzeczeń.

Przy odroczonej publikacji orzeczenia nie jest obowiązkowe stawiennictwo stron, a zatem apelujemy o niepojawianie się w tych dniach w sądzie tylko w celu wysłuchania orzeczenia. Informacja o jego treści będzie dostępna telefonicznie lub przez Portal Informacyjny Sądów apelacji wrocławskiej.

Prosimy również o ograniczenie wizyt w sądach wyłącznie do spraw niezbędnych z uwagi na potrzebę ograniczenia kontaktów. Zwracam uwagę, że istnieje możliwość kontaktu z sądem drogą telefoniczną: 71 3704500 albo elektroniczną: biuro.podawcze@wroclaw.so.gov.pl

Home

Edukacja prawna

Sąd Okręgowy we Wrocławiu, kontynuując od lat działania na rzecz edukacji dzieci i młodzieży, informuje o możliwości udziału w spotkaniach, podczas których uczniowie będą mieli możliwość zapoznania się z zagadnieniami z dziedziny prawa i funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości.
Kontakt:
Szkoły chcące wziąć udział w proponowanych działaniach prosimy o kontakt z Biurem Rzecznika Prasowego Sądu Okręgowego we Wrocławiu
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel.:    71 37-04-333
kom.: 735-971-497
Koordynatorem ds. edukacji prawnej w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu jest SSO Dorota Stawicka–Moryc.
 
Dostrzegając jednocześnie potrzebę dalszych działań w zakresie kształtowania świadomości prawnej, Sąd Okręgowy we Wrocławiu informuje o możliwości współpracy Uniwersytetu III Wieku z tut. Sądem.
Kontakt:
Grupy chcące wziąć udział w proponowanych działaniach prosimy o kontakt z Biurem Rzecznika Prasowego Sądu Okręgowego we Wrocławiu
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  
tel.:    71 37-04-333
kom.: 735-971-497
 
Ponadto działalność edukacyjną prowadzi Stowarzyszenie Iustitia Oddział Wrocław
Kontakt:
Koordynator ds. edukacji prawnej młodzieży z ramienia Iustitii jest SSR Urszula Wicińska
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 
Na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości są udostępnione do pobrania praktyczne materiały edukacyjne dla młodzieży:
 

Zobacz stopkę...


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player