godło

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font sizeZ dniem 1 kwietnia 2019 r. VIII Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych został przeniesiony z ul. Joannitów 14 na ul. Szybką 6-10 50-421 Wrocław – tel. 71/74-82-010.

Ze względów technicznych w nowej siedzibie Sądu rozprawy nie będą nagrywane aż do odwołania.

Home Aktualności Uchwała nr 2 Zgromadzenia Przedstawiciel...

Uchwała nr 2 Zgromadzenia Przedstawicieli Sędziów okręgu Sądu Okręgowego we Wrocławiu

Wykonując zobowiązanie nałożone na Prezesa Sądu Okręgowego we Wrocławiu przez Zgromadzenie Przedstawicieli Sędziów okręgu Sądu Okręgowego we Wrocławiu, poniżej publikuję uchwałę nr 2 podjętą dnia 11.03.2019 r. przez ww. Zgromadzenie, o następującej treści:


„Zgromadzenie Przedstawicieli Sędziów okręgu Sądu Okręgowego we Wrocławiu popiera uchwały podejmowane przez organy samorządu sędziowskiego kwestionujące konstytucyjność rozwiązań przyjętych w ustawie z dnia 08.12.2017 r. o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz niektórych innych ustaw i wstrzymuje się od opiniowania kandydatów na wolne stanowiska sędziowskie w okręgu Sądu Okręgowego we Wrocławiu do czasu rozstrzygnięcia przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej pytań prejudycjalnych skierowanych przez Sąd Najwyższy, naczelny Sąd Administracyjny i sądy powszechne w przedmiocie wątpliwości związanych z procesem wyłaniania sędziowskich członków obecnej Krajowej Rady Sądownictwa.”

 

Zobacz stopkę...


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player