godło

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Jednostki nadrzędne:    

Ministerstwo Sprawiedliwości  

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Home Informacje prasowe Informacja w sprawie procesu Tomasza K.

Informacja w sprawie procesu Tomasza K.

W związku z pojawiającymi się doniesieniami prasowymi, dotyczącymi procesu karnego Sądu Okręgowego pod sygn. III K 113/01 w sprawie Tomasza K., sugerującymi, że proces ten miał charakter poszlakowy i w czasie wyrokowania były wątpliwości, co do sprawstwa oskarżonego, informujemy, że:
- jak to wynika z treści pisemnego uzasadnienia, wyrok skazujący oparty był przede wszystkim na opinii zespołu biegłych, z udziałem lekarza medycyny sądowej z Zakładu Medycyny Sądowej Akademii Medycznej we Wrocławiu oraz biegłego z zakresu mechanoskopii;
- podczas rozprawy w konkluzji swojej opinii biegli stwierdzili jednoznacznie: „z całą pewnością przyporządkowujemy, że od dowodowego uzębienia oskarżonego (Tomasza K.) powstały ślady ugryzienia na piersi denatki, będące przedmiotem naszej wspólnej opinii”. k. 3104.
Podkreślić zatem stanowczo wypada, że rozpoznany w składzie dwóch sędziów zawodowych i trzech ławników proces karny nie miał charakteru procesu poszlakowego, a rozstrzygnięcie opierało się w głównej mierze na bezpośrednim dowodzie, wskazującym jednoznacznie na sprawstwo oskarżonego.
Ustalenia ze sfery faktu zostały podzielone przez rozpoznający apelację - Sąd Apelacyjny we Wrocławiu, a także rozpoznający kasację - Sąd Najwyższy.
 

Zobacz stopkę...


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player