• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Aktualności
Aktualności

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Uprzejmie informujemy,
że Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w dniach 22 lutego – 27 lutego 2016 r. „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Dyżury specjalistów będą odbywały się w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00 oraz w sobotę w godzinach od 10.00 do 13.00.

Dyżury będą miały charakter interdyscyplinarny - informacji prawnej udzielać będą nie tylko adwokaci, radcowie prawni, notariusze, aplikanci adwokaccy, radcowscy i notarialni, ale także prokuratorzy, funkcjonariusze Policji, czyli osoby które posiadają specjalistyczną wiedzę dotyczącą postępowania przygotowawczego oraz - w zakresie postępowania wykonawczego - kuratorzy sądowi i komornicy. Dodatkowo osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać pomoc psychologiczną.

Adresy Ośrodków Pomocy udzielających porad w ramach Tygodnia Pomocy

UWAGA - CZYTELNIA AKT

Uprzejmie informujemy, że od dnia 15 lutego 2016 r. Czytelnia Akt Sądu Okręgowego we Wrocławiu, mieści się w pomieszczeniu Nr 044 (piwnica).

Czytelnia Akt

Uprzejmie informujemy,
że w dniu 29 stycznia 2016 r. zostało zawarte porozumienie Prezesa i Dyrektora Sądu Okręgowego we Wrocławiu oraz Prezesów i Dyrektorów Sądów Rejonowych dla Wrocławia - Krzyków we Wrocławiu i dla Wrocławia - Śródmieścia we Wrocławiu, w sprawie utworzenia wspólnej Czytelni Akt w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu. Nowy Regulamin Organizacyjny Czytelni Akt dostępny jest w zakładce Informacje/Czytelnia akt.

Warsztaty dla mediatorów i sędziów

Informacja o organizowanych warsztatach dla sędziów i mediatorów w dniu 18 stycznia 2016 roku.

Mediacje w praktyce

Program warsztatówStrona 9 z 27

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player