• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Aktualności
Aktualności

Informujemy, że z dniem 1 kwietnia br. zniesieniu ulega VII Wydział Pracy Sądu Okręgowego we Wrocławiu

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z zarządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 18 marca 2016 r. w sprawie zniesienia i utworzenia niektórych wydziałów w sądach okręgowych oraz zmieniające zarządzenie w sprawie utworzenia wydziałów w sądach okręgowych oraz ośrodków zamiejscowych sądów okręgowych (Dz. Urz. MS z dnia 21 marca 2016 r. poz. 94)

 

z dniem 1 kwietnia 2016 r.

 

·         znosi się w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu:

1.    VII Wydział Pracy;

2.    VIII Wydział Ubezpieczeń Społecznych;

3.    IX Wydział Ubezpieczeń Społecznych.

·         tworzy się w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu:

1.    VIII Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych;

2.    IX Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

 

MIGRACJA PORTALU INFORMACYJNEGO

Z powodu migracji Portalu Informacyjnego sądów okregu wrocławskiego do nowego Centralnego Portalu Informacyjnego, w dotychczasowym Portalu została wyłączona możliwość rejestracji nowych użytkowników.
 
Składanie wniosków i zakładanie nowych kont będzie możliwe od 14 marca 2016 pod adresem: https://portal.wroclaw.sa.gov.pl 
 
Strona umożliwiająca migrację konta do nowego Centralnego Portalu Informacyjnego znajduje się pod adresem https://migracjapi.wroclaw.sa.gov.pl 
 
Za wszelkiego rodzaju utrudnienia bardzo przepraszamy.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Uprzejmie informujemy,
że Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w dniach 22 lutego – 27 lutego 2016 r. „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Dyżury specjalistów będą odbywały się w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00 oraz w sobotę w godzinach od 10.00 do 13.00.

Dyżury będą miały charakter interdyscyplinarny - informacji prawnej udzielać będą nie tylko adwokaci, radcowie prawni, notariusze, aplikanci adwokaccy, radcowscy i notarialni, ale także prokuratorzy, funkcjonariusze Policji, czyli osoby które posiadają specjalistyczną wiedzę dotyczącą postępowania przygotowawczego oraz - w zakresie postępowania wykonawczego - kuratorzy sądowi i komornicy. Dodatkowo osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać pomoc psychologiczną.

Adresy Ośrodków Pomocy udzielających porad w ramach Tygodnia Pomocy

UWAGA - CZYTELNIA AKT

Uprzejmie informujemy, że od dnia 15 lutego 2016 r. Czytelnia Akt Sądu Okręgowego we Wrocławiu, mieści się w pomieszczeniu Nr 044 (piwnica).

Czytelnia Akt

Uprzejmie informujemy,
że w dniu 29 stycznia 2016 r. zostało zawarte porozumienie Prezesa i Dyrektora Sądu Okręgowego we Wrocławiu oraz Prezesów i Dyrektorów Sądów Rejonowych dla Wrocławia - Krzyków we Wrocławiu i dla Wrocławia - Śródmieścia we Wrocławiu, w sprawie utworzenia wspólnej Czytelni Akt w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu. Nowy Regulamin Organizacyjny Czytelni Akt dostępny jest w zakładce Informacje/Czytelnia akt.Strona 9 z 27

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player