godło

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Z dniem 1 kwietnia 2019 r. VIII Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych został przeniesiony z ul. Joannitów 14 na ul. Szybką 6-10 50-421 Wrocław – tel. 71/74-82-010.

Ze względów technicznych w nowej siedzibie Sądu rozprawy nie będą nagrywane aż do odwołania.

Home Informacje prasowe
Informacje prasowe

W dniach 24-27 października 2018 r. w naszym Sądzie Okręgowym odbyło się polsko – węgierskie szkolenie

Międzynarodowa współpraca z Węgrami trwa już rok – w dnu 6 października 2017 r. zawarliśmy umowę o współpracy.
W maju 2018 r. nasza delegacja po raz pierwszy wzięła udział w szkoleniu w Szolnok na Węgrzech, natomiast w ubiegłym tygodniu odbyło się polsko – węgierskie szkolenie sędziów z Sądu Okręgowego w Szolnok oraz okręgu wrocławskiego.

Za sprawą naszych kuratorów w dniach 11-12 października 2018 r. Wrocław stolicą polskiej kurateli sądowej

W tych dniach, wpisując się w setne obchody roku jubileuszowego powstania kurateli, odbędzie się Międzynarodowa Konferencja nt. „What works? – Kuratorska Służba Sądowa w Polsce – w przededniu jubileuszu. Możliwości i pespektywy”.
Jest to duże wydarzenie, liczące kilkaset osób, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Kuratorów Sądowych FRONTIS we współpracy z Sądem Okręgowym, licznymi partnerami, partnerami strategicznymi oraz skierowane do różnorodnych grup adresatów.
Szczegóły: http://konferencja.wroclaw.pl

 

Dzień 18 października Międzynarodowym Dniem Mediacji

W załączeniu lista wydarzeń związana z obchodami Tygodnia Mediacji w okręgu wrocławskim.

Nagroda Kulturalna Śląska 2018

W dniach 28-30 września 2018 r. w Legnicy miało miejsce spotkanie polsko-niemieckie, podczas którego odbyła się uroczystość przyznania „Nagrody Kulturalnej Śląska”. W dniu 29 września 2018 r. uhonorowani zostali Pan Andrzej Kosendiak, dyrektor Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, prof. Dr Joachim Bahlcke, historyk z Uniwersytetu w Stuttgarcie oraz Fundacja Dolina Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej. Nagrody tegorocznym Laureatom wręczyli Boris Pistorius- Minister Spraw Wewnętrznych i Sportu Dolnej Saksonii oraz dr Tadeusz Samborski, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.
W uroczystości udział wzięła grupa sędziów, referendarzy i urzędników związanych ze współpracą Sądu Okręgowego we Wrocławiu i Wyższego Sądu Krajowego w Brunszwiku.
 

W dniach 16-18 września 2018 r. we Wrocławiu odbyło się polsko-niemieckie szkolenie sędziów pracy i ubezpieczeń społecznych w ramach współpracy pomiędzy SO we Wrocławiu, SO w Świdnicy oraz Sądem Pracy w Chemnitz i Sądem Ubezpieczeń Społecznych w Chemnitz

W dniach 16-18 września 2018 r. w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu gościła polsko-niemiecka grupa sędziów pracy i ubezpieczeń społecznych.
Tegoroczne szkolenie organizowane przez stronę polską poświęcone było tematom związanym m.in. z delegowaniem pracowników w ramach swobody świadczenia usług w kontekście planowanej reformy prawa unijnego. W szkoleniu udział wzięła 15-osobowa grupa sędziów z Niemiec, 8-osobowa grupa sędziów Sądu Okręgowego w Świdnicy oraz 8-osobowa grupa sędziów Sądu Okręgowego we Wrocławia.

W dniu 6 września 2018 r. sędziowie z SR dla Wrocławia – Fabrycznej uczestniczyli w Brunszwickim Forum Kultury Prawnej

Delegacja sędziów Sądu Rejonowego dla Wrocławia - Fabrycznej we Wrocławiu po raz kolejny uczestniczyła w VI Brunszwickim Forum Kultury Prawnej, które odbyło się w Sądzie Rejonowym w Brunszwiku.
Tematem konferencji była próba odpowiedzi na pytanie, czy w dzisiejszych czasach sędziowie i prokuratorzy faktycznie są strażnikami prawa i porządku, czy sami za takich się uważają i czy są tak postrzegani przez społeczeństwo. W trakcie Forum socjologowie przedstawili wyniki ankiet, które wcześniej wypełniali sędziowie i prokuratorzy, a następnie uczestnicy dyskutowali na temat roli sędziego i prokuratora oraz możliwości poprawy ich wizerunku.
Delegacja spotkała się także z delegacją młodych sędziów z okręgu Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

W dniach 2 – 6 września 2018 r. w Brunszwiku odbyło się sympozjum z udziałem polskich sędziów i asesorów

Na zaproszenie Wyższego Sądu Krajowego w Brunszwiku polska delegacja złożona z sędziów i asesorów sądowych pod patronatem Prezesa Sądu Okręgowego we Wrocławiu wzięła udział w sympozjum na temat: „Kwalifikacje na urząd sędziego”.
Spotkanie z młodymi sędziami niemieckimi oraz sędziami na próbę stało się przyczynkiem do wymiany doświadczeń w zakresie sposobów dochodzenia do zawodu sędziego w obu krajach. Wygłoszone referaty w sposób teoretyczny nakreśliły obraz krętej ścieżki kariery zawodowej, zaś zajęcia w mieszanych grupach stanowiły forum komparatystycznej debaty. Hospitacja sesji oraz przygotowane przez obie strony symulacje rozpraw pozwoliły dostrzec zalety i bolączki codziennej pracy sędziego w Niemczech i w Polsce. Z całą pewnością owocna współpraca będzie kontynuowana w kolejnych latach.
 

Komunikat Rzecznika Prasowego Sądu Okręgowego we Wrocławiu w sprawie udziału przedstawicieli mediów w zwołanym zgromadzeniu wierzycieli w przyspieszonym postepowaniu układowym GETBACK S.A.

Dziennikarze zainteresowani udziałem w zwołanym na dzień 28 sierpnia 2018 r. zgromadzeniu wierzycieli w przyspieszonym postępowaniu układowym GETBACK S.A. we Wrocławiu proszeni są o kierowanie zgłoszeń do dnia 23 sierpnia 2018 r. na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Informacje w sprawie postępowania dotyczącego GETBACK S.A. dostępne są na stronie Sądu Rejonowego dla Wrocławia – Fabrycznej, natomiast szczegóły informacji o zgromadzeniu wierzycieli dostępne są na stronie Sądu Rejonowego dla Wrocławia – Fabrycznej pod adresem: https://www.wroclaw-fabryczna.sr.gov.pl/node/251.

Sędziowie z Niemiec i Austrii na stażu krótkoterminowym EJTN we Wrocławiu

Staże krótkoterminowe i długoterminowe EJTN (The European Judicial Training Network - Europejskiej Sieci Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości) odbywające się w instytucjach sądowych innego państwa członkowskiego to wyjątkowe doświadczenie, które pozwala sędziom i prokuratorom z innych krajów członkowskich Unii Europejskiej zrozumieć codzienną pracę swoich europejskich koleżanek i kolegów. To zarazem jedna z atrakcyjniejszych możliwości wymiany doświadczeń dla prawników Unii Europejskiej, sędziów, przyszłych sędziów i prokuratorów oraz trenerów sądowych. Program wymiany ma na celu rozwijanie wzajemnego zaufania między organami sądowymi poprzez umożliwienie im lepszego poznania się i umożliwienie im następnie dalszej współpracy. Program jest finansowany przez Komisję Europejską. I my w ramach tego programu gościliśmy w  ubiegłym tygodniu Sędziów z Niemiec i Austrii, którzy dzięki uprzejmości naszych koleżanek i kolegów  mieli okazję poznać praktyczne aspekty pracy polskiego sędziego, oraz innych instytucji państwowych, w tym Prokuratury i Policji oraz Służby Więziennej. Od młodszych stażem kolegów dowiedzieli się natomiast o jakże wyboistej drodze ku uzyskaniu stanowiska Sędziego, a także zapoznali się z procedurą mediacji. Uczestniczyli również w rozprawach cywilnych i karnych. Po tygodniu wspólnie spędzonego czasu można powiedzieć, że było naprawdę warto!

Mistrzostwa Prawników i Pracowników Wymiaru Sprawiedliwości co prawda za nami ale z sukcesem i dobrą zabawą

Mistrzostwa Prawników i Pracowników Wymiaru Sprawiedliwości co prawda za nami ale z sukcesem i dobrą zabawą

Kolejne zawody triathlonowe za nami. W dniach 9  i 10 czerwca 2018 r. odbyły się zawody triathlonowe zarówno w startach indywidualnych, jak i drużynowych. Sąd Rejonowy dla Wrocławia - Śródmieścia we Wrocławiu, który wystawił w zawodach już drugi rok z rzędu swoich zawodników, zarówno w startach indywidualnych - dwóch zawodników,  jak i w sztafecie firmowej - trzy drużyny. Wszyscy startowali na dystansie 1/4 Ironman, tj. pływanie 950 m jazda rowerem 45 km i bieg 10 km.  Wtórował im w tym również Sąd Rejonowy dla Wrocławia - Fabrycznej we Wrocławiu, wystawiając również niezłomną sztafetę mieszaną. 

W klasyfikacji generalnej startów indywidualny najlepszy zawodnik Sądu Rejonowego dla Wrocławia – Śródmieścia zajął 33 miejsce na 509 startujących i 17 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Natomiast najlepsza sztafeta firmowa sądu SKS 1 zajęła 40 miejsce spośród 125 drużyn i 7 miejsce w kategorii sztafet mieszanych oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji  Mistrzostw Polski prawników i pracowników administracji sądowej.

Gratulujemy :):)Strona 1 z 4

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player