• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Informacje prasowe
Informacje prasowe

Wyniki ogólnopolskich zawodów Triathlonowej Sztafety Firmowej.

W dniu 10 czerwca 2017r. w Mietkowie k. Wrocławia, odbyły się ogólnopolskie zawody Triathlonowej Sztafety Firmowej, w których udział wzięły aż 4 drużyny Sądu Rejonowego dla Wrocławia – Śródmieścia we Wrocławiu. Wszystkie drużyny ukończyły szczęśliwie zawody, zmieściły się w limitach czasowych i zajęły odpowiednio:
- 55 miejsce - Cywile Śródmieście 1
- 99 miejsce - Cywile Śródmieście 2
- 103 miejsce Cywile Śródmieście 4
- 106 miejsce Cywile Śródmieście 3
Gratulujemy zawodnikom udziału w zawodach i zajętych miejsc. Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że drużyny ze Śródmieścia nie zwalniają tempa i już 17 września 2017r. wystartują w kolejnych zawodach triathlonowych, które tym razem odbędą się w Zgorzelcu. Podobnie jak w Mietkowie inicjatorem tej akcji jest VII Wydział Cywilny tego Sądu. Serdecznie zapraszamy inne Sądy do wzięcia udziału w zawodach. Więcej informacji na stronie internetowej http://triathlonzgorzelec.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzieci są dla nas najważniejsze, dlatego też tam byliśmy! Udział Sądu Okręgowego w otwarciu SIEMACHA Spot w Magnolia Park

Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego we Wrocławiu, reprezentując Prezesa Sądu, w dniu 1 czerwca 2017 r. uczestniczyła w oficjalnym otwarciu SIEMACHA Spot, wspierającym rozwój i kreatywność wrocławskich dzieci i młodzieży.

Ogólnopolskie zawody Triathlonowej Sztafety Firmowej

Dnia 10 czerwca 2017r. o godz. 10.00 w Mietkowie k. Wrocławia,  odbędą się ogólnopolskie zawody Triathlonowej Sztafety Firmowej. W zawodach weźmie udział ponad 100 sztafet. Na starcie staną aż 4 drużyny Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieście pod nazwą Cywile Śródmieście, co plasuje ich na trzecim miejscu co do ilości zgłoszonych sztafet. W skład każdej z drużyn wchodzą trzy osoby, których członkami są pracownicy, referendarze, sędziowie jak również Pani Prezes i Pan Dyrektor tego Sądu. Do pokonania będzie 950 metrów pływania, 45 km jazdy rowerem i 10 km biegu. Więcej szczegółów na stronie internetowej organizatora zawodów http://triathlonfirmowy.pl/.
Życzymy Powodzenia!

Podziękowanie za udział w Dniu Wymiaru Sprawiedliwości

Podziękowanie za udział w Dniu Wymiaru Sprawiedliwości
 
W Dniu Wymiaru Sprawiedliwości Sąd Okręgowy we Wrocławiu odwiedziło kilkadziesiąt osób, w przeważającej części młodzież. Tematyka spotkania, możliwość zadawania pytań oraz zaprezentowana sala rozpraw cieszyły się zainteresowaniem nie tylko uczestników ale także mediów, za co serdecznie dziękujemy.
 

Dzień Wymiaru Sprawiedliwości

Dzień Wymiaru Sprawiedliwości

23 maja 2017 roku
 


 

Z okazji Dnia Wymiaru Sprawiedliwości Sąd Okręgowy we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia zaprasza w dniu 23 maja 2017 r. od godz.11.00 do 13.00 na spotkanie w budynku przy
ul. Sądowej 1.

W trakcie spotkania przedstawiona zostanie historia budynku, zaprezentowane zostaną sale rozpraw, pokój mediacji oraz stroje urzędowe sędziów. Biorący udział w spotkaniu będą mieli okazję poznać strukturę organizacyjną sądów oraz specyfikę pracy sędziów i  przedstawicieli zawodów prawniczych.

Symbolem Dnia Wymiaru Sprawiedliwości jest fioletowa wstążka a data upamiętnia rocznicę śmierci sędziego śledczego Giovanniego Falcone, jego żony oraz ochraniających ich funkcjonariuszy policji, zamordowanych 23 maja 1992 roku przez sycylijską mafię.

Ze względów organizacyjnych osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszone są o zgłoszenia telefoniczne pod nr 71 37 04 333 lub mailowe na adres  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
W sytuacji dużego zainteresowania, brak uzgodnienia godziny może spowodować trudności w obsłużeniu wszystkich osób chętnych

 

Uroczyste wręczenie medalu "Zasłużony dla wymiaru sprawiedliwości" dr Jurgenowi Pansegrau

Uroczyste wręczenie medalu "Zasłużony dla wymiaru sprawiedliwości - Bene Merentibus Iustitiae" panu dr Jurgenowi Pansegrau, Sędziemu Wyższego Sądu Krajowego w Brunszwiku za niemal 20 letnie propagowanie współpracy środowisk wymiaru sprawiedliwości, niemieckiego Wyższego Sądu Krajowego w Brunszwiku oraz Sądu Okręgowego we Wrocławiu.
Uroczystość miała miejsce w dniu 3 kwietnia 2017r.

 

Przystań mediacji - otwarcie pokoju mediacji

"Przystań mediacji' - otwarcie pokoju mediacji w dniu 30 marca 2017r.

Podczas uroczystego otwarcia pokoju mediacji w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu obecni byli Prezes Sądu Okręgowego pan Maciej Skórniak, prezesi sądów rejonowych, koordynatorzy ds. mediacji oraz mediatorzy, obecne były także media.

 

 Strona 2 z 2

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player